Mikrofiber Bez

Microfiber bezler diğer temizlik bezlerine göre çok farklı bir yapıya sahiptir.  Normal temizlik malzemelerinin sıradan ürünler ile üretilmesine karşı microfiber temizlik bezleri gümüş nano teknolojisi gibi çok özel bir teknoloji ile üretilmiş durumdadır. Gümüş nano gibi muhteşem bir teknoloji yardımı ile üretilen microfiber temizlik bezi de hali ile sıradan ürünler ile üretilen sıradan temizlik bezlerine göre çok daha farklı özelliklere ve sahiptir.

Mikrofiber bez oto temizliğinde de kullanılan ve çok tercih edilen bir malzemedir. Silinen yüzeye zarar vermediği için oto kuaförler mikrofiber bezi özellikle tercih ederler. Mikrofiber bezlerin diğer güzel tarafı ise silinen yüzeydeki bakteri ve mikropları da temizlemesidir. Aracın dış temizliğinde kullanıldığı gibi iç temizliğinde de kullanılabilen süper bir üründür. Mikrofiber bez su ile ıslatıldıktan sonra sıkılıp kullanılır. Herhangi bir temizlik maddesi kullanımı gerektirmez.  Nemli veya kuru olarak kullanılabilinir.

Sıradan temizlik bezlerine göre çok daha avantajlı olan mikrofiber bezler uzun ömürlü hızlı kuruması ve 10 kat daha fazla emici özelliği ile oto temizlik ürünleri arasında yerini almıştır.

Microfiber bezlerin iç yapısı üretim nedenleri ile tamamen farklıdır. Microfiber temizlik bezlerinin kesiti kesitli görünen bir temizlik yüzeyi bulunmaktadır. Kesitli bir temizlik yüzeyi bulunan microfiber temizlik bezleri bu özelliği sayesin de kirleri içeri de tutabilme özelliğine sahiptirler. Microfiber bez de iyi bir kumaş olarak bilinen polyester elyaf kullanılmıştır. Bu kumaşı nedeni ile diğer sıradan bezlere göre çok daha yumuşak ve kullanması kolaydır. Emiş gücü yüksektir. Bu gücü ise polyester elyaf kullanılması sayesin de oluşmuş olan bir durumdur. Çok çeşitli alanlar da kullanılabilir. Kendi ağırlığından 10 kat daha fazla suyu tutabilir. Çok kısa bir süre içerisin de kuruyarak tekrar kullanıma hazır bir hale gelir. Microfiber bezlerin birçok alanda kullanılış nedeni ise kullanım aşamasın da diğer sıradan bezler gibi deterjan kullanımına ihtiyaç duymuyor olmanızdır.. Bu özelliği sayesin de bir yönden daha tasarruf edebilme şansınız vardır. Sadece su ile ıslatarak çok rahat bir kullanım alanı oluşturabilirsiniz.

Klasik bezlere göre birçok üstünlüğü bulunan mikrofiber bezlerin fiyatları ise çok yüksek değildir.

3 Replies to “Mikrofiber Bez”

  1. Aracımı mikrofiber bezler ile temizliyorum. Yıkattıktan sonra bu bezler ile kuruluyorum ve çok memnunum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir