Fırçasız Oto Yıkama Makinesi

Fırçasız oto yıkama makinesi, fırçasız oto yıkama tüpü, veya köpük tankı olarak isimlendirilen fırçasız oto yıkamada fırçasız cilalı oto yıkama sıvısını püskürtme işlemini gören pompalardır. Bu nedenle fırçasız oto yıkama yapan istasyonlarda bulunması gereken bir makinedir.

Fırçasız oto köpük makinesi  3 veya 4 parçadan meydana gelmektedir. Bu parçalar hortum, hortum ucunda tabanca, köpük püskürtme aparatı ve sıvı tankıdır. Sıvı tankı ise 60 ve 90 litrelik tir.

Fırçasız Oto Yıkama Makinası (Fırçasız Oto Yıkama Tüpü)

Fırçasız Oto Yıkama Makinası (Tüpü) iki farklı ebatta üretilmektedir. Sıvı ve köpük püskürtmeye uygun yıkama tüpleridir.

60 Litrelik fırçasız oto yıkama tüpü
90 Litrelik fırçasız oto yıkama tüpü

Fırçasız oto yıkama makinesinin ucunda köpük püskürtmeye yarayan aparat köpük püskürtme tabancası ve hortum kombine olarak satılmaktadır.

Fırçasız oto yıkama makinesi (köpük tankı) içinde bulunan kompresör ile hava basıncı ile çalışan 5-6 barlık hava basıncı ile köpük  püskürtme işine yarar.

Fırçasız oto yıkama tüpünün uygulamada kullanım şekli ise şöyledir. Tankın içerisine su ve fırçasız oto yıkama deterjanı boşaltılıp makinemizin vanalarını kapalı konuma alınır ve içine 5-6 barlık bir hava doldurulur bu şekilde kullanıma hazır hale gelmiş olur.

One Reply to “Fırçasız Oto Yıkama Makinesi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir