Fırçasız Köpüklü Oto Yıkama

Fırçasız oto yıkama 1999-2000’li yıllarda  easy wash ( kolay yıkama) adı ile piyasaya girmiş olup son yıllarda bir çok oto yıkama istasyonu ve oto kuaförleri tarafından kullanılan bir oto yıkama malzemesidir. Fırçasız oto yıkama ilk piyasaya sunulduğu zamanlarda oto yıkama makinesi ile sıvı olarak yıkanacak aracın üzerine püskürtülüyordu. Daha sonraları ise fırçasız oto yıkama sıvısı köpüklü oto yıkama şampuanı şeklinde üretime ve satışa sunulmuştur. Günümüzde ise köpüklü oto yıkama, neredeyse oto yıkamacıların tümü tarafından tercih edilen ve kullanılan bir malzeme haline gelmiştir.

Fırçasız köpüklü oto yıkama ürünü yaz, kış mevsimlerinde oldukça etkili bir köpüklü oto yıkama malzemesidir. Köpüklü oto yıkama otomobil gibi küçük araçlarda etkili olduğu gibi büyük araçların temizliğinde de örneğin tır yıkama ve kamyon yıkamada da mükemmel sonuç sağlar. Köpüklü oto yıkama sıvısı sert sularda kullanılabilmektedir. Köpüklü fırçasız oto yıkama şampuanı yağlı kirleri ve çamurları kolayca aracın üzerinden temizlenmesini sağlamaktadır.

Köpüklü Oto Yıkama

Köpüklü oto yıkama şampuanının kullanım şekli ise köpük veya sıvı oto yıkama tüpü (tankı) vasıtasıyla otomobilin yüzeyine püskürtülerek uygulanmaktadır.

Köpüklü fırçasız oto yıkamanın kullanıldığı araçlar ise; Otomobil Yıkama, Otobüs Yıkama, Tır Yıkama, Kamyon Yıkama, İş Makinelerı Yıkama, Minibüs Yıkama gibidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir