Arabanın İçi Nasıl Temizlenir?

Otomobilinizin iç kısımları ve yüzeyleri çok çabuk kirlenen bölgelerdir. Özellikle kalabalık ve çocuklu ailelerde daha çabuk kirlenmektedir.

Aracın iç temizliğide bu işlemler için geliştirilmiş oto temizlik ürünleri ile yapılmalıdır. Banyo ve mutfak temizliğinde kullanılan ürünler araç temizliği için uygun olmayabilir ve döşemenize zarar verebilir. Bu işi için üretilen kimyasallar ve aletler bulunmaktadır.

Otomobilin iç temizliğine öncelikle paspasları çıkararak başlanmalı paspaslar silkelenerek su ve fırça yardımı ile temizlendikten sonra güneşte kurumaya bırakınız.

Eğer koltuk kılıfı var ise bunlar çıkartılarak jarzlı el süpürgesi ile aracın koltukları ve yüzeyinde bulunan parçaları temizleyiniz. Koltuk temizliğinde kullanılan spreyi uygulayın ve kirlerin kabarmasını bekleyin daha sonra yumuşak bir süngerle ovun tercihe göre mat veya parlak sıvı torpido temizleyiciyi ön konsola, kapı tutamaklarına ve direksiyona uygulayın sprey kuruduktan sonra temiz mikrofiber bez ile silin.

Havalandırma deliklerinin temizliği için öncelikle klimayı en yüksek devire getirdikten sonra delikleri ince bir fırça yardımı ile temizleyin.

Tüm bu anlattıklarımızdan sonra artık temiz bir araca kavuşmuş olursunuz. Temizlik hissinin devam etmesi için oto parfümleri kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir